info@clementas.cz

O naší péči

O skupině Clementas

Jsme významným soukromým poskytovatelem péče o seniory v České republice. Naše služby poskytujeme zejména v rámci domovů se zvláštním režimem, klienti mohou využít také denní stacionář a odlehčovací službu. Aktuálně provozujeme dvě zařízení ve Středočeském kraji nedaleko Prahy – v Kolíně a Mlékovicích, a dále domov v Janovicích nad Úhlavou v Plzeňském kraji. Otevření dalších domovů připravujeme. V domovech Clementas zajišťujeme péči 24 hodin 7 dní v týdnu. Jsme členem Asociace poskytovatelů sociálních služeb České republiky.

V našich domovech vytváříme klidné a bezpečné prostředí, kde se klienti cítí jako doma, a zajišťujeme odbornou péči, kterou vyžaduje jejich zdravotní stav. Podporujeme klienty při zachování důstojného života a soběstačnosti.

Zdravotní a ošetřovatelská péče

Náš odborný personál je klientům neustále k dispozici

Zdraví a všeobecná pohoda klienta jsou pro nás na prvním místě. Klientům poskytujeme 24 hodinovou péči zdravotních sester a pravidelnou lékařskou péči zajišťovanou týmem odborných specialistů. Také pečovatelé jsou klientům k dispozici neustále, a to k poskytnutí pomoci při zvládání běžných denních činností, jako je například podávání jídla a pití, vstávání z lůžka, oblékání, pomoc s hygienou apod.

Ubytování

Vlastní pokoj či společnost spolubydlícího?

Nabízíme možnost ubytování v jednolůžkových a vícelůžkových pokojích s vlastním hygienickým zařízením. Pokoje jsou vybavené kvalitním nábytkem, včetně polohovatelných postelí a televizorem. Klient a jeho rodina mohou pokoj zařídit osobními věcmi, obrázky a drobným nábytkem, které budou klientovi připomínat jeho původní domov.

Stravování

Jídlo jako terapie

Nutričně vyváženou stravu připravujeme přímo v našich domovech. Jídlo je čerstvé a velmi chutné. Stravování zajišťujeme pětkrát, respektive šestkrát denně a podáváme jej ve formě podle individuálních potřeb každého klienta. Jídelníček je inspirován především staročeskou kuchyní. Pro přípravu některých mas využíváme metodu sous-vide.

Ergoterapie a volnočasově terapeutické aktivity

Nabízíme výběr terapií a společenských aktivit

Připravujeme bohatou škálu terapií, např. ošetřovatelské rehabilitace, arteterapie, reminiscenční terapie, trénink paměti, muzikoterapie, canisterapie či zdravotní cvičení. Poskytovány jsou i duchovní služby. Připravujeme společenský setkání a zábavu včetně kulturních akcí, přednášek a výletů.

Ve všech našich domovech je k dispozici wi-fi připojení.

Domácí atmosféra

Prostředí připomínající domov

Je pro nás důležité, aby se klienti v našich domovech cítili dobře, proto se nacházejí v klidných lokalitách bez hluku a smogu a disponují zahradou, která slouží k odpočinku, procházkám, posezení na lavičkách apod. Vnitřní uspořádání budov působí domácím a útulným dojmem. Klienti se také schází v obývácích jednotlivých domácností či popíjejí kávu ve společnosti přátel v kavárně či na terase. V areálu domovů také pořádáme nejrůznější akce, a jsme velmi rádi, když se života domova účastní také blízcí našich klientů.

Moderní technologie v péči

Technologie nám pomáhá

V našich domovech mají klienti k dispozici signalizační a komunikační systém „sestra – pacient“. Intenzivně se zabýváme využitím asistivních technologií v péči (např. využíváním tabletových technologií), využíváme telemedicínu, živé přenosy z aktivit pro rodiny.