info@clementas.cz

Plzeňští redaktoři Českého rozhlasu darovali osobní setkání

Ježíškovými vnoučaty se letos stali i dva plzeňští redaktoři. Panu Robertovi, který si přál osobní setkání, přinesli sami sebe.

Více na webu Českého rozhlasu: Plzeňští redaktoři Českého rozhlasu darovali osobní setkání | Plzeň

Populární charitativní projekt Českého rozhlasu Ježíškova vnoučata už řadu let přináší radost seniorům ze všech koutů republiky tím, že plní jejich přání. Ta jsou velmi různorodá a ne vždy se jedná o něco materiálního. Někdo by se například rád osobně setkal se svou oblíbenou osobností.

Přesně takové bylo největší přání 56letého Roberta. Ten žije s maminkou Marií v domově Clementas v Janovicích nad Úhlavou na Klatovsku a toužil po tom potkat dva redaktory Českého rozhlasu Plzeň Lukáše Milotu a Jitku Englovou.

Těsně před tím, než se Lukáš a Jitka stali Ježíškovými vnoučaty, vydal se za Robertem a jeho maminkou pracovník domova Pavel Pechoušek a nenápadně je na blížící se setkání s redaktory připravil. Právě pan Pavel celou návštěvu zprostředkoval: „Vždy když za Robertem a Marií přijdu, hlavním tématem našeho hovoru je Český rozhlas Plzeň a jeho redaktoři. Takže jsem usoudil, že by pro ně nemohl být lepší dárek, než aby se s Lukášem Milotou a Jitkou Englovou osobně poznali,“ prozradil.

Robert i Marie si s redaktory popovídali a obdrželi od návštěvy také několik dárků – batoh, hrneček i podepsané fotografie. Na závěr si vyzkoušeli, jaké je rozloučit se s posluchači přímo v rámci reportáže.