Poskytovaná péče
a služby

V našich domovech pro seniory vytváříme klidné a bezpečné prostředí, kde se klienti cítí jako doma, a zajišťujeme odbornou péči, kterou vyžaduje jejich zdravotní stav. Podporujeme klienty při zachování důstojného života a soběstačnosti.

Zdravotní a ošetřovatelská péče

Náš odborný personál je klientům neustále k dispozici

Zdraví a všeobecná pohoda klienta jsou pro nás na prvním místě. Klientům poskytujeme 24 hodinovou péči zdravotních sester a pravidelnou lékařskou péči zajišťovanou týmem odborných specialistů. Také pečovatelé jsou klientům k dispozici neustále, a to k poskytnutí pomoci při zvládání běžných denních činností, jako je například podávání jídla a pití, vstávání z lůžka, oblékání, pomoc s hygienou apod. 

Ubytování

Vlastní pokoj či společnost několika spolubydlících?

Nabízíme možnost ubytování v jednolůžkových a vícelůžkových pokojích s vlastním hygienickým zařízením. Pokoje jsou vybavené kvalitním nábytkem, včetně polohovatelných postelí a televizorem. Klient a jeho rodina mohou pokoj zařídit dalšími doplňky, které budou klientovi připomínat jeho původní domov. Přestože jsou naše domovy kapacitně velké, tím, že jsou rozděleny do domácností a pokoje mají vlastní hygienická zařízení a koupelny, poskytuje prostředí v domově dostatečné soukromí a přátelskou a domáckou atmosféru.

Stravování

Jídlo je důležitá součást života našich klientů (a nejen jich)

Dieteticky vyváženou stravu připravují pod odborným dohledem výživových poradců kuchaři přímo v našich domovech. Jídlo je čerstvé a velmi chutné. Stravování zajišťujeme pětkrát denně, v případě diabetické diety šestkrát denně a podáváme jej ve formě podle individuálních potřeb každého klienta.  Jídelníček je inspirován staročeskou kuchyní, ale naši klienti mají rádi třeba i jídla italské kuchyně. Pro přípravu některých mas využíváme metodu sous-vide. Prohlédnětě si náš vzorový jídelníček.

Stravování

Ergoterapie a volnočasová sociální aktivizace

Smutek ani pocit samoty u nás nemají místo

Dbáme o pravidelné sociální kontakty našich klientů, a o to, aby byly pro všechny příjemné a obohacující. Připravujeme bohatou škálu terapií, např. ošetřovatelské rehabilitace, arteterapie, reminiscenční terapie, trénink paměti, muzikoterapie, canisterapie či zdravotní cvičení. Součástí aktivizace je také výroba různých předmětů, které následně tvoří výzdobu našich domovů, hraní společenských a pohybových her či oslavy narozenin. Zajišťujeme také kulturní akce a výlety.

Ergoterapie a volnočasová sociální aktivizace

Navazující služby

Děláme toho mnohem víc

Vedle základních služeb se postaráme také o prádlo, úklid, drobné úpravy oděvů a další činnosti, které klient už sám nezvládne. Zprostředkováváme také služby kadeřníka, pedikérky, nákupy či pravidelné bohoslužby. Ve všech našich domovech je zdarma k dispozici wi-fi připojení.

Navazující služby

Domácí atmosféra

Prostředí připomínající domov

Chceme, aby se naši klienti u nás cítili dobře. Naše domovy se proto nacházejí v klidných lokalitách bez hluku a smogu. U každého domova je zahrada, která slouží k odpočinku, procházkám, posezení na lavičkách apod. Klienti, kteří mají rádi práci na zahradě, mohou zahradu využít nejen k procházkám, ale i k pěstování a ošetřování květin, bylinek nebo zeleniny. Dokonce i klienti s pohybovým omezením, kteří rádi zahradničí, se mohou věnovat své oblíbené činnosti na mobilních zahrádkách. Klienti se také schází v obýváčcích jednotlivých domácností či popíjejí kávu ve společnosti přátel v kavárně či na terase. V areálu domovů také pořádáme nejrůznější akce, a jsme velmi rádi, když se života domova účastní také blízcí našich klientů.

Moderní technologie v péči

Bezchybná péče

V našich domovech mají klienti k dispozici signalizační a komunikační systém "sestra – pacient". Intenzivně se zabýváme využitím asistivních technologií v péči (např. využíváním tabletových technologií v péči).

Moderní technologie v péči
aA- aA++ aA+
Potřebujete poradit?