zpět na výpis aktualit

Zpívalo se, tančilo, soutěžilo i hodovalo – jako by klientům nebylo 80 či 90 let!

30. 7. 2018

Prostě úúúžasné - to bylo slyšet během páteční Zahradní slavnosti v domově pro seniory Clementas v Mlékovicích. Ta se vydařila po všech stránkách. Krásné počasí, skvělý moderátor Standa Berkovec, výborné trio Black and White v krojích, nezapomenutelná zábava pod taktovkou kapely Colors (od lidovek přes country až po Michala Davida či Karla Gotta), po celou dobu i plnění seniorských olympijských disciplín a také fantastické jídlo.
Domov pro seniory v Mlékovicích takto slavil své 2. narozeniny. „Máme obrovskou výhodu, že budovu obklopuje krásná a velká zahrada se spoustou vzrostlých stromů. Díky tomu se i v horkých slunečných dnech naši klienti mohou uchýlit do příjemného stínu, což bylo i velkou výhodou páteční slavnosti,“ usmívá se generální ředitelka Clementas Renata Prokešová. A aby stín nechyběl nikde, dostali klienti ke dvouletému výročí krásný dárek – obrovskou pergolu, která dodá stín i přilehlé terase, na které si senioři s oblibou vychutnávají po obědě kafíčko.
Bylo krásné vidět úsměvy a radost klientů i hostů během páteční slavnosti. Všichni se bavili, zpívali, tančili - ani odcházet se nechtělo. „Naší druhou velkou výhodou je skvělý tým zaměstnanců, díky kterým se naší oslavy mohli zúčastnit téměř všichni klienti a prožít úžasné odpoledne. Našim pečovatelkám patří velké poděkování za to, že dokázaly 160 seniorů svézt na zahradu a pak se jim po celou dobu věnovat – nosit jídlo, pití, ale i pobavit se, pohladit, společně si zazpívat a zatančit,“ popisuje Renata Prokešová. Hned ale dodává, že na úspěchu akce se podíleli i ostatní.
„Nelze vyjmenovat vše a všechny. Ale za výborným průběhem slavnosti stojí skvělá práce naší vedoucí provozu společně se sociálními a aktivizačními pracovnicemi, za vynikající občerstvení patří poděkování našim sponzorům, ale i zaměstnancům kuchyně,“ vypočítává ředitelka Prokešová. Dodává, že podstatný byl i příspěvek zaměstnankyň prádelny, údržbáře a úklidové firmy. „Mnoho našich hostů si během slavnosti prohlédlo také interiéry našeho domova. Provázeli jsme je upravenými prostorami a těšilo nás, když ocenili, v jak krásném, čistém a voňavém prostředí naši klienti žijí.“
A jak se v domově pro seniory v Mlékovicích cítil moderátor Standa Berkovec? „Máte tady krásné zázemí, jak zahradu, tak moderní prostory uvnitř. Ale to hlavní je vždy na lidech. A já tady z toho mám dobrý pocit takové té „člověčiny“, prostě bezva týmu. Když to shrnu, v té rovnici jsou samé plusy!“ říká s úsměvem.
Více fotografií ze Zahradní slavnosti si můžete prohlédnout na našem facebooku.

aA- aA++ aA+
Potřebujete poradit?