zpět na výpis aktualit

Zákaz návštěv

9. 3. 2020 | Clementas Mlékovice | Clementas Kolín | Clementas Janovice

Vážená paní, vážený pane,

dnes Bezpečnostní rada státu rozhodla o zákazu návštěv v domovech pro seniory, zákaz se tedy vztahuje i na náš Domov.

Zákaz návštěv je veden pouze snahou o maximální možnou ochranu klientů, kterým je poskytována pobytová sociální služba, protože z dostupných zpráv o koronaviru COVID-19 je zřejmé, že senioři a osoby se zhoršeným zdravotním stavem jsou v této situaci nejohroženější skupinou.

Uvědomujeme si však, že zákaz návštěv významným způsobem citově zasáhne Vás i Vaše blízké, naše klienty. Proto bychom Vás chtěli vyzvat, abyste se nezdráhali kontaktovat naše sociální pracovníky, kteří vám rádi podají o Vašich blízkých aktuální informace, nebo, pokud si to budete přát, např. s telefonem zajdou za Vašimi blízkými, abyste spolu mohli alespoň promluvit. Svým blízkým můžete také napsat dopis, a pokud budete chtít, můžete jej zaslat na email sociálním pracovnicím, ony jej vytisknout a Vašemu blízkému předají nebo mu jej přečtou. Každý týden vám budeme posílat fotografie ze společných aktivit, budete-li mít zájem, i individuálně. Prosíme i vás o zaslání fotografií, předáme je vašemu blízkému nebo vyvěsíme v pokoji. Zvýšíme frekvenci zveřejňování na fbk. Připravujeme nastavení videozáznamu tak, abyste viděli i chod našeho domova. Chceme, abyste se svými blízkými měli kontakt a věděli, že jsou v pořádku a je o ně dobře postaráno.

Pokud by vás napadla jiná cesta, jak se spojit s vaším blízkým, budeme rádi za podnět. Přílohou si dovolujeme znovu zaslat kontakty na naše pracovníky.

O dalším vývoji Vás budeme průběžně informovat. Děkuji vás všem za spolupráci a za pochopení.

S úctou

Za domov Clementas
Ing. Bc. Renata Prokešová, generální ředitelka

aA- aA++ aA+
Potřebujete poradit?