zpět na výpis aktualit

V mlékovickém Domově Clementas začali testování Svatomartinskými hody

12. 11. 2020 | Clementas Mlékovice

K snídani husí paštika, k obědu husí kaldoun a pečená kachna s variací knedlíků a červeným zelím, k večeři husí ragú s kořenovou zeleninou. Klienti mlékovického Domova Clementas si pochutnali na speciálním, Svatomartinském menu, které pro ně připravili kuchaři Domova. „Jako poděkování kolegům a pro zpestření běžného dne, jsme připravili celodenní husí hody. Když za seniory nemůžou návštěvy, snažíme se jim toto nelehké období všelijak zpestřit a zaměstnancům poděkovat za jejich pečlivý a lidský přístup v práci,“ uvedla ředitelka mlékovického Domova Andrea Faltysová. 

Kuchaři v mlékovickém Domově Clementas připravili ve středu 11. 11. 2020 následující Svatomartinské menu: 

snídaně: domácí husí paštika s husími játry a pečivo 

dopolední svačina: dýňové pyré 

oběd: polévka husí kaldoun, hlavní jídlo pečené stehno, bramborový a houskový knedlík, červené zelí a pivo 

odpolední svačina: domácí koláče 

večeře: husí ragú s kořenovou zeleninou a bramborovými noky 

Ve stejný den začalo ve všech domovech Clementas v souladu s nařízením Ministerstva zdravotnictví ČR testování zaměstnanců a klientů. „Po dohodě s lékařem jsme začali testovat klienty, u kterých jsme zaznamenali projevy nachlazení, abychom případně uzpůsobili jejich dosavadní léčbu,“ uvedla vrchní sestra z Mlékovic Monika Utratilová. 

V Mlékovicích je zatím pět pozitivních klientů, dnes testování pokračuje. Postupně zde otestují všechny klienty, což musí Domov následně provádět každých pět dnů. „Klienti testování nevnímají nijak stresově, máme velmi šikovné sestřičky, které testy realizují šetrně a svědomitě,“ hodnotila ředitelka Faltysová. 

„Oceňuji přístup vedení našich domovů a všech zaměstnanců, kteří i přes ztíženou práci v důsledku všech protiepidemických opatření, pracují velmi kvalitně a zvládají zpříjemnit tyto dny sobě i klientům,“ uzavřela generální ředitelka domovů Clementas Renata Prokešová. 

Velkou výhodou moderního domova v Mlékovicích, který stojí nedaleko Prahy, je to, že klienti jsou ubytování v oddělených domácnostech, kde je 20 až 25 klientů a jsou v preventivní karanténě. To seniory chrání od hromadného šíření nákazy. 

Velice nepříjemným důsledkem současného stavu, který se neustále prohlubuje je skutečnost, že senioři špatně snáší odloučení od svých rodin. „Zákaz návštěv trvá již dlouho a vnímáme, že našim klientům rodina chybí,“ uzavírá Renata Prokešová

Galerie

aA- aA++ aA+
Potřebujete poradit?