zpět na výpis aktualit

Senioři v Mlékovicích nezahálejí ani na podzim, chodí pouštět draky

15. 10. 2018 | Clementas Mlékovice

Říjen se letos opravdu vydařil, slunce láká na zahradu i ven do přírody. Nádherné babí léto využili i v domově Clementas Mlékovice a spolu s aktivizačními pracovnicemi šli pouštět draky. Vůbec nevadilo, že někteří senioři jsou na vozíčku – ti zdatnější ochotně pomohli. Společně pak vypustili k modré obloze růžového smajlíkového draka. A všichni si to ve slunečném dni báječně užívali! Více fotografií si můžete prohlédnout na našem facebooku.
Velmi využívaným a oblíbeným prostorem klientů mlékovického domova Clementas je v těchto krásných dnech také venkovní terasa a zahrada. Někdo se projde po cestičkách, jiný se posadí do křesílka a vyhřívá se na sluníčku. Většinou se zde sejdou senioři po obědě a v příjemném prostředí si dají kávičku a popovídají si. I výzdoba domova Clementas už je podzimní – stolky a okolí terasy zdobí květináčky s vřesem, mnohá místa oživily kreace z barevných dýní.
Každopádně, i kdyby se počasí zkazilo a bylo na draka (vlastně už nebylo na draka ☺), pro seniory je program připravený na každý den. Tento týden, vzhledem k tomu, že se blíží halloween, budou například vyrábět ozdobné dýně z papíru. „Víme, že je pro naše klienty velmi důležité, aby měli možnost setkávat se při aktivitách. V kontaktu se svými vrstevníky nemají pocit osamělosti a aktivizačními činnostmi procvičují jak motoriku rukou, tak své myšlení – což je podstatné pro zpomalení průběhu nemoci u těch klientů, kteří trpí třeba Alzheimerovou chorobou,“ vysvětluje generální ředitelka Clementas Renata Prokešová.

aA- aA++ aA+
Potřebujete poradit?