zpět na výpis aktualit

Dar od společnosti Škoda auto, a.s.pomůže klientům z Domova Clementas Kolín

25. 7. 2020 | Clementas Kolín

Zbrusu nový vůz Škoda Octavia Combi dostal Clementas Kolín, z.ú. jako dar od společnosti Škoda auto, a.s.

Zaměstnanci Clementas Kolín, v něm ode dneška budou vozit klienty na vyšetření, na nákupy a na úřady. 

„Případně je můžeme vozit klienty do stacionáře. Dosud k nám klienty přiváží rodiny nebo využíváme Senior taxi. Vlastní auto nám obzvláště v této době, kdy je možné šíření nákazy, velice pomůže. Předpokládáme minimálně 5 cest denně,“ uvádí generální ředitelka Clementas Renata Prokešová, která si Octavii převzala v pardubické prodejně Louda auto a.s.

Clementas Kolín je svým zaměřením jediný na Kolínsku. Podporuje ho město Kolín i Středočeský kraj. Clementas je také součástí Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR.

Zaměstnanci zde pečují o seniory s chronickým onemocněním, zejména s poruchami paměti, po úrazech nebo mozkových příhodách, kteří bydlí ve svém přirozeném domácím prostředí, nebo se o ně stará rodina. 

 

„Denní stacionář je sociální služba, která se v ČR teprve rozvíjí. Využitím této služby, lze prodloužit dobu, kdy klient může zůstat ve svém domácím prostředí. Ráno k nám přijde, my s ním děláme různé aktivity, postaráme se o péči, jídlo, podávání léků a odpoledne cestou z práce, si ho rodina vyzvedne a vezme domů. Nový automobil bude pro nás i naše klienty velkým pomocníkem,“ uzavírá Renata Prokešová.

 

Galerie

aA- aA++ aA+
Potřebujete poradit?