zpět na výpis aktualit

Barevný otisk v nás - unikátní výstava v Janovicích

15. 6. 2022

Zveme Vás na tematicky výjimečnou a z hlediska oboru sociální práce také unikátní výstavu, jejíž vernisáž se bude konat v Domově pro seniory v Janovicích, kde budou vystavené zhruba dvě stovky děl našich klientů. 

Výstava je podle odborníků na arteterapii výjimečná nejen svým rozsahem, ale i množstvím klientů, kteří se na jejím vzniku podíleli a také jejich velmi často vážným zdravotním stavem a stím spojenou imobilitou.

 Výstava se jmenuje Barevný otisk v nás (tvorba s arteterapeutickým přesahem)

Její vernisáž se bude konat ve čtvrtek 23.června  v 10.00 hodin v domově Clementas Janovice.

Rozvojová Zóna 504, Janovice nad Úhlavou 340 21

 Její autorkou je zdejší arteterapeutka Lenka Kindelmannová, odborným garantem arteterapeut Psychiatrické nemocnice v Dobřanech Vladimír Blažek

„Výstavy těchto marginálních skupin, v tomto případě jedinců s Alzheimerovou chorobou či handicapem, jsou poměrně vzácné. Pokud k nim dochází, pak na půdě daného zařízení - tato výstava je tedy vyjímečná. Myslím, že je to vhodná forma, jak veřejnost seznamovat s touto problematikou a prezentovat svoji práci," okomentoval výstavu Blažek, který patří k největším odborníkům na danou problematiku v Plzeňském kraji.

 Výtvory seniorů vznikaly během tohoto i minulého roku v době pandemie nemoci covid-19.

Jsou tvořeny různými technikami a jsou také různě tematicky zaměřené.

Autoři uměleckých děl jsou často i ležící klienti, které autorka výstavy Lenka Kindelmannová navštěvovala na jejich pokojích, kde klienti upoutaní na lůžko tvořili.

Součástí kulturní akce bude samozřejmě také pohoštění v zahradě našeho domova pro seniory a jste také zván na tématicky navazující divadelní představení, které zkušení ochotníci sehrají tamtéž.

 Výstava bude putovat po různých institucích v Plzeňském kraji.

Galerie

aA- aA++ aA+
Potřebujete poradit?