zpět na výpis aktualit

Pergola, která udělala velikou radost

6. 8. 2018 | Clementas Mlékovice

Jsou tomu dva roky, co otevřel své brány nový moderní domov pro seniory Clementas. Najdete ho nedaleko od Prahy, v obci Mlékovice (v blízkosti Kostelce nad Černými lesy). Specializuje se na péči o osoby s Alzheimerovou chorobou a dalšími nemocemi, které způsobují omezenou soběstačnost. Klidné a tiché místo obklopené krásnou venkovskou krajinou, s moderními, ale příjemnými prostorami a s velkou zahradou se vzrostlými stromy.

Na terase se klienti rádi scházejí po obědě „na kafíčko“. A tak, když vedení domova přemýšlelo o dárku k dvouletému výročí Clementas, bylo rychle jasno. „Rozhodli jsme se splnit přání klientů, aby mohli být venku na terase i při deštivém počasí nebo v  slunných a horkých dnech,“ říká generální ředitelka Clementas Renata Prokešová. A protože v Clementas je přání klienta na prvním místě a není to fráze, tak přesně do 14 dnů od zadání byla pergola hotová. Vše se zvládlo za plného provozu díky perfektní součinnosti personálu a vedení domova s Truhlářstvím Suchánek.

„Je to největší pergola, kterou jsme kdy dělali, a potěšila asi největší počet lidí,“ říká dodavatel pergoly Libor Suchánek. Zastřešuje plochu 70 metrů čtverečních a udělala radost hned třikrát: klientům domova Clementas, vedení společnosti i dodavatelské firmě.

Pergola je orientována podélnou stranou na východ, takže během dopoledne, kdy slunce ještě nepálí, je příjemně osvětlená. Kratší jižní strana, která je v průběhu celého dne vystavena slunci, je opatřena posuvným zastíněním z modřínových okenic. Takže v létě je možné stínit a v zimě okenice otevřít.  

Vzhledem k modernímu designu pergoly teď nová zahradní „kavárnička“ doplňuje architekturu budovy. Současně byl tento prostor vybaven novými stolky a křesílky, takže posezení u kafíčka je teď daleko příjemnější. „Toto vylepšení ale není zdaleka poslední, v Mlékovicích se toho bude dít daleko více!“ slibuje Renata Prokešová. Brzy se začne budovat i nová čistírna odpadních vod či krásné a moderní pracovny pro zdravotní sestry a pečovatele.

aA- aA++ aA+
Potřebujete poradit?